Oheň
SOBOTA, 19. PROSINCE 2009

Oheň

Občas si na zahradě děláme oheň. Máme tu spoustu dřeva a větví, takže máme co pálit. Vždycky si přes den všechno nachystáme a připravíme, nakoupíme nějaké dobroty a k večeru jdeme oheň zapálit. Nejdřív hoří málo, ale pak se rozhoří a je veliký. Rád do něj přikládám další dřevo a vždycky mám v ruce klacek, kterým dřevo v ohni rovnám a který do něj dávám, aby hořel a pak ho zase vytahuju.

 

Když je oheň větší, dáme si na klacky párečky a chleba a opékáme. Někdy zabalíme do alobalu zeleninu a brambory a dáme do ohně péct. Je to moc dobré. Doma máme připravenou zmrzlinku, kterou si vždycky nakonec dáme.

 

Je úplná tma a hoří oheň. Sedíme a díváme se do něj a taky se díváme na oblohu, která je plná hvězd a taky všelijakých létajících sond. Máme s sebou taky kytaru a zpíváme písničky a mantry. Oheň občas kouří a když si přesedneme, začne najednou zase kouřit  přímo na nás. Vždycky říkám, že tam budu sedět až do půlnoci, ale už tak kolem desáté jdeme spát. Když přijdeme domů, krásně smrdíme kouřem. Trošku se umyjeme a jdeme hned spinkat.