Ikea
NEDĚLE, 28. ÚNORA 2010

Ikea

Ikea je obrovský obchodní dům, kde se dá koupit všechno do domu – nábytek, textil a spousta dalších věcí. Několikrát jsem tam už s tatínkem byl a spoustu věcí doma máme koupených z Ikei.

 

Zaparkujeme vždycky v podzemním parkovišti. Musíme si ale dobře zapamatovat kde stojíme, abychom pak naše auto našli. Protože uvnitř je teplo, bundy, čepice atd si vždycky necháváme v autě a jdeme tam jen tak ve svetru. Hned na úvod si vezmeme žlutou tašku, do které dáváme věci a taky papírek a tužku, kam si píšeme kde ty věci pak najdeme dole ve skladu.

 

Nejdřív procházíme oddělení s nábytkem nahoře. Vybrali jsme si tam ted velkou poličku do hostovského pokoje, nový kuchynský stůl a židle. Nahoře je taky velká restaurace, kde skoro vždycky papáme. Dal jsem si tam ted rýži, zeleninku, brambůrky, džusík a taky nějakou dobrůtku.

 

Pak vždycky sejdeme dolů a tam vybíráme spoustu malých věcí v Doplňcích. Vezmeme si vozík a do něj dáváme to, co se nám líbí. Tentokrát jsme koupili spoustu věcí do kuchyně – nože, velké lžičky, vidličku a naběračku a tak dále. Koupili jsme taky nové polštářky, ale museli jsme pro ně běžet zase nahoru, protože dole už je neměli.

 

Pak jsme taky vybrali lampu do hostovského pokoje a taky nějaké náhradní žárovky. Před vstupem do skladů si vždycky bereme obrovský plochý vozík, do kterého pak dáváme všechny velké věci. U pokladny zaplatíme a musíme pak výtahem jet do podzemního parkoviště, najít auto a všechno do něj naložit.

 

Některé věci se ale musí vyzvednout v externím skladu, ten je ale naštěstí přímo na cestě domů. Když jsme tam všechno naložili předevčírem, zjistili jsme, že vzadu je už tolik věcí (a taky tatínkovy dva monochordy), že si budu muset sednout dopředu. Možná bych si dozadu sednul, ale tatínek si myslel, že by bylo nebezpečné, kdyby pak v nějaké zatáčce na mě něco spadlo.

 

Dobrodružná jízda dopadla dobře. Spoustu věcí umíme složit sami, ale když je něco složitějšího, raději zavoláme našeho kamaráda Mirka, který je šikovný a vždycky nám to pomůže složit. Příště se ale budeme muset lépe dívat jestli čísla krabic jsou stejné, protože naše tři židle mají různou barvu, i když jsme je brali ze stejného místa. Ale nevadí, protože stejně jsme nakonec použili do kuchyně ty zelené z obýváku a ty, co jsme vzali ted za ty zelené v Ikei vyměníme. A asi nebudeme jen měnit, ale určitě přitom zase něco dalšího  koupíme :))