Hraju na hudební nástroje
NEDĚLE, 25. DUBNA 2010

Hraju na hudební nástroje

Už odmalička poslouchám spoustu hudby, protože tatínek hraje na spoustu hudebních nástrojů. Dokonce když jsem byl u maminky v bříšku, tatínek mi hrál a zpíval. Když jsem byl malinký rád jsem bouchal na různé bubny a bubínky, které tady tatínek má. Dědeček s babičkou mi pak dali k narozeninám elektrický klavír, na který jsem taky moc rád hrál. K pátým narozeninám jsem od tatínka dostal malou kytaru, ale ještě nějakou dobu trvalo, než jsem na ni začal opravdu hrát.

 

Letos jsem se s tatínkem začal opravdu učit na hudební nástroje. Nejdřív na flétnu. Začalo to několika jednoduchými tóny, ale protože mě to moc bavilo, tak jsem už brzy začal hrát nějaké písničky. A učil jsem se další a další tóny a těch písniček přibývalo. Dnes už zahraju skoro všechny tóny, které jsou na flétně a umím velkou spoustu písniček. Některé zatím jenom z not, ale tatínek mi pořád říká, abych hrál i bez not. Tatínek mě naučil hodně nových písniček a taky i některé těžké skladby. Já rád občas na flétnu hraju i blbosti nebo písničky moc rychle a tatínek mě brzdí 🙂 Už jsem nahrál několi písniček u něj ve studiu. Často spolu hrajeme na dvě flétny nebo mě doprovází na kytaru. Tatínek má ve studiu spoustu všelijakých fléten – moc se mi líbí malinká sopraninová a taky jsem zkoušel hrát na veliké flétny, některé i bambusové co se drží napříč.

 

Před několika měsíci mě tatínek začal učit hrát na kytaru. To mě taky moc baví, i když je to docela těžké. Na začátku jsem neuměl zahrát ani jeden pořádný tón, nemohl jsem dobře přitlačit prst a moc to neznělo. Ale dnes už umím zahrát na kytaru spoustu písniček. Byli jsme taky s tatínkem u výborného pana učitele z hudební školy v Jablonci, který nám dal svoji kytarovou školu a ukázal jak mám hrát. Už se těším až budu na kytaru hrát nové písničky. Brzy za ním zase půjdeme ukázat mu co nového už jsme se naučili. A taky se moc těším až k němu budu příští rok chodit do hudební školy !

 

Na kytaru i na flétnu hraju několikrát denně, někdy i brzy ráno, když tatínek ještě spí. To ho ale vždycky probudí 🙂 Včera jsem tatínkovi řekl, že bych chtěl být hudebník. Tatínek ale říkal, že každý hudebník by měl mít svůj hlavní nástroj, na který umí hrát nejlíp. Já bych se chtěl učit hrát na spoustu nástrojů – flétnu, kytaru, klavír i housle, ale tatínek říkal, že je lépe hrát na jeden nástroj pořádně (a mnoho let se na něj učit) než na spoustu nástrojů jenom trochu. Tak uvidíme jaký nástroj pro mě bude ten hlavní. Příští rok se možná rozhodnu. Ale vím, že bych určitě nechtěl hrát například na trumpetu 🙂

 

Nedávno jsem se konečně dočkal splnění mého největšího přání – tatínek mi koupil housle ! Pořád bych na ně chtěl hrát – a hned smyčcem všechny písničky. Tatínek ale říká že to vůbec není tak jednoduché a že se musím nejdřív naučit základní věc. Vzal mě i za svou paní učitelkou, která ho kdysi všechno naučila a taky mě učila.

 

Tatínek mi taky koupil klávesnici k počítači, kde jsou všechny zvuky a nástroje a kde můžu nahrávat všechno co chci a taky k tomu hrát opravdické nástroje. Už se těším až udělám nějakou skladbu.