Jídlo a mlsání
SOBOTA, 21. SRPNA 2010

Jídlo a mlsání

S tatínkem si často spolu vaříme anebo často chodíme do naší oblíbené restaurace Limonáda. Bohužel ji už zrušili. Chutná mi spousta věcí a moc rád vařím, ale taky jsem docela mlsoun a jsem docela vybíravý. Tatínek si myslí, že věcí, které nemám rád je víc než těch, které mám rád. Tak schválně to teď zkusím napsat:

Co mám rád:
-z ovoce: zelené jabka, hrozny, ananas, pomeranče, nektarinky, mango, broskve, jahody, meloun oranžový i zelený, ovocné šťávy, mražené ovoce
-zelenina: červená řepa, mrkev, brokolice, všechna syrová zelenina, okurky, rajčata, salát, kedlubny, čínské zelí, všechny zeleninové šťávy
-ostatní jídla nesladké: rýže, svíčková, tofu, hrášek, fazole, rajská omáčka, špíz, kukuřice, brambory, chleba s pomázánkami, pizza, párečky a spousta dalších
-sladkosti: zmrzlina, bonbony, dezerty, žvýkačky, jogurty, koblihy

Co nemám rád:

-vařené zelí
-zázvor
-pálivé ředkvičky
-houby
-květák a cuketu
-hrozinky
-cibuli a petržel

Takže teď přece jenom vidíme, že toho co nemám rád, je méně 🙂 I tatínek se na to může podívat.

Doma máme velikou kuchyň s elektrickou varnou deskou a troubou. Na varné desce umím vařit, v troubě ještě ne. Moc rád vařím a taky pomáhám tatínkovi. Krájím zeleninu, dávám ji do pánve, jenom musím dávat pozor, abych se u toho neříznul, jako se mi to podařilo na Štědrý den. Taky umím vařit rýži a čočku a dělat koláček. Samozřejmě umím dělat i čaje. A taky umím dělat štávy na našem odštavnovači Omega a mixy na mixéru. Taky si občas s tatínkem děláme zmrzlinky. Máme na ně dokonce i oplatkové kornouty.

Taky jsme si pořídili parní hrnec, který má 3 nádoby a dá se programovat. Dá se v něm udělat celé jídlo.

Hodně jsem si s jídlem užil na Rhodosu a na Krétě, kde bylo vždycky na výběr tolik jídel a dobrůtek, že jsme skoro nevěděli co si všechno vzít. Tatínek říká že nejlepší jídla jedl na Taiwanu, ale tam jsem ještě nebyl.

Pěkně mlsám když jsme u babičky a dědečka na Moravě, protože babička se o nás krásně stará a vaří nám a taky mi dává hodně všelijakých sladkostí (koláčky, zmrzlinku a tak) a to se mi moc líbí. Občas nám pošle domů balík a v něm je taky spousta mlsů. Vždycky se na něj těším.

Někdy když se díváme večer na film, tak si k tomu dáme nějaké skvělé mlsy a jíme je u filmu. Nedávno jsme se dívali u nás na film večer s Robinem a dali jsme si k tomu zmrzlinku.

Když si s tatínkem děláme na zahradě oheň tak si nejdřív opečeme párečky (samozřejmě vegetariánské) a chleba a potom vždycky dáme něco dobrého sladkého.

A když něco spolu oslavujeme, tak si dáme dětské šampáňo 🙂 To mám moc rád.

Máme doma spoustu všelijakých kuchařských knih a domluvili jsme se že podle nich budeme dělat i nové jídla.

A ještě jsem málem zapomněl, že na zahradě máme spoustu ovocných stromů jako třeba třešeň, švestku, jabloň a taky maliny, borůvky a jahody. Chtěli bychom tam toho ovoce dát ještě víc. Taky máme záhonek, kde pěstujeme zeleninu, ale letos nám toho moc nevyrostlo. Tatínek přemýšlí o tom, že si dáme na zahradu skleník


Fatal error: Nesting level too deep - recursive dependency? in Unknown on line 0